eGmina, Infrastruktura, Energetyka Sp. z o.o. (eGIE) rozpoczęła działalność 1 sierpnia 2006 roku. Firma operuje w branży energetycznej i specjalizuje się w:

  • inteligentnych układach ciepłowniczych (węzłach cieplnych i kotłowniach),
  • systemach zarządzania energią (dla przemysłu i mieszkalnictwa),
  • mikrobiogazowniach (kontenerowych, rolniczych, komunalnych),
  • audytach energetycznych,
  • zastosowaniu sztucznej inteligencji w energetyce,
  • kontraktach typu ESCO na przedsięwzięcia energetyczne.

Firma jest wzorcowym przykładem połączenia nauki z przemysłem. Działając w ścisłej współpracy z ośrodkami naukowymi w całej Polsce, zajmujemy się wdrażaniem nowatorskich rozwiązań teoretycznych w praktyce. Firma nieustannie poszukuje nowych rozwiązań i technologii i dzięki temu stale podnosimy jakość i zakres świadczonych usług.

Dzięki nam, nasi klienci oszczędzają już 45 GWh energii rocznie (ok. 10 mln zł).

Zarząd firmy

Prezes Andrzej Jurkiewicz

Zapalony żeglarz i gracz brydża sportowego. Autor niezliczonych publikacji w dziedzinie energetyki, ciepłownictwa i energii odnawialnej. Ogólnopolski autorytet i szkoleniowiec w dziedzinie audytów energetycznych.

Dyrektor Waldemar Pryjda

Zamiłowany wędkarz i wieloletni sędzia w tej dziedzinie. Również gorliwy podróżnik – głównie w tereny górskie. Autor niezliczonych projektów automatyki przemysłowej i guru od spraw elektryki.

0
autytów energetycznych
0
węzły cieplne
0
kotłowni

Inteligentne układy ciepłownicze

Nasze węzły i kotłownie oparte są o swobodnie programowalne sterowniki PLC. Dzięki temu każdy układ można dostosować do indywidualnych potrzeb klienta. Wszystkie obiekty są również wpięte do systemu , który zdalnie monitoruje 24h/dobę prawidłową pracę układu i powiadamia serwis, gdy występuje jakikolwiek problem.
Wygodny dostęp przez Internet
Duże i kolorowe wyświetlacze na obiekcie

Biogazownie na wsad organiczny

Projektujemy, budujemy i obsługujemy małe i średnie biogazownie na wsad organiczny. Idealnie sprawdzą się w branży rolniczej, przetwórczej i ochronie środowiska (w tym przy oczyszczalniach ścieków).

Biogazownia rolnicza MB-30

Mniejszy model mikrobiogazowni, który idealnie nadaje się dla mniejszych gospodarstw hodowlanych lub rolnych.

Biogazownia rolnicza MB-50

Większy model dla średnich gospodarstw, które są w stanie dostarczyć kilkanaście ton wsadu dziennie.

Biogazownia rolnicza MB-100

Duża instalacja przeznaczona dla większych gospodarstw hodowlanych lub rolniczych.

Systemy sztucznej inteligencji

Jesteśmy pionierami w zastosowaniu rozwiań AI w systemach energetycznych. Wdrażamy rozwiązania oparte o najnowsze techniki sztucznej inteligencji, w tym oparte o sieci neuronowe. Specjalizujemy się w inteligentnych systemach realizujących zadania:

Systemy zarządzania energią

Tworzymy i wdrażamy jeden z najnowocześniejszych systemów do zarządzania energią na świecie o nazwie . Doskonale sprawdza się zarówno w małych układach (np. dom jednorodzinny), średnich (np. zakład przemysłowy) oraz dużych (np. osiedle mieszkaniowe).

System zarządzania energią (SZE) to połączenie sprzętu (sterowniki PLC, siłowniki zaworów, pompy, kolektory słoneczne, pompy ciepła etc.) oraz aplikacji typu SCADA, które razem mają na celu optymalizację wykorzystania energii na obiekcie.

Łatwy dostęp online
Podgląd pracy w czasie rzeczywistym
Analiza danych historycznych
Powiadomienia SMS przy wykryciu problemu
Previous slide
Next slide

Audyty i projektowanie

Wykonujemy projekty i opracowania w dziedzinie energetyki cieplnej. Specjalizujemy się w integracji konwencjonalnych źródeł energii (np. kotły gazowe) z OZE (np. fotowoltaika). Jesteśmy liderem w Polsce w projektowaniu zoptymalizowanych energetycznie kotłowni i węzłów cieplnych.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu we wdrażaniu rozwiązań z dziedziny optymalizacji energetycznej, wykonywane przez nas audyty mają bezpośrednie możliwości przełożenia na praktykę.

0
GWh oszczędności rocznie
0
MW obsługiwanej mocy

Media i nagrody